Rohové skříně – jak využít prostor a získat praktické úložné řešení?


Rohové skříně jsou skvělým řešením pro využití prostoru v místnostech, kde je třeba maximalizovat úložný prostor. Tyto skříně se hodí do každého interiéru, ať už se jedná o ložnici, obývací pokoj nebo kancelář. V tomto článku se podíváme na to, jak využít rohové skříně co nejlépe a získat tak praktické úložné řešení.

Vyberte si správnou velikost

Nejdůležitější věcí při výběru rohové skříně je správná velikost. Pokud si vyberete příliš malou skříň, nevyužijete maximálně prostor a skříň bude vypadat zbytečně malá v místnosti. Na druhou stranu, pokud si vyberete příliš velkou skříň, může to vést k tomu, že se v místnosti bude cítit dusno a skříň bude příliš dominantní.

Je tedy důležité zvážit velikost místnosti a požadovanou kapacitu úložného prostoru. Pokud máte malou místnost, může být vhodné zvolit skříň s posuvnými dveřmi, které nezabírají další prostor při otevírání. Pokud máte naopak velkou místnost, můžete zvolit skříň s klasickými dveřmi a využít tak celou stěnu.

Zvažte požadavky na úložný prostor

Dalším důležitým faktorem při výběru rohové skříně jsou vaše požadavky na úložný prostor. Pokud potřebujete skříň především na uložení oblečení, zvolte skříň s věšákem a police na oblečení. Pokud potřebujete úložný prostor na knihy nebo dokumenty, zvolte skříň s police a zásuvkami.

Je také důležité zvážit, jaké předměty budete ukládat do skříně. Pokud se jedná o velké předměty, jako jsou například deky nebo vázy, zvolte skříň s většími policemi a dostatečným prostorem. Pokud se jedná o menší předměty, jako jsou například šperky nebo kosmetika, zvolte skříň s menšími zásuvkami a oddíly.

Zvažte styl a design

Posledním faktorem při výběru rohové skříně je styl a design. Skříň by měla ladit s celkovým interiérem místnosti a měla by být esteticky příjemná. Pokud máte moderní interiér, zvolte skříň s minimalistickým designem a hladkými dveřmi. Pokud máte rustikální interiér, zvolte skříň s dřevěným povrchem a zdobenými dveřmi.

Je také důležité zvážit barvu skříně. Pokud máte světlé stěny, může být vhodné zvolit tmavší skříň, která vynikne a dodá místnosti kontrast. Pokud máte naopak tmavé stěny, zvolte světlejší skříň, která rozjasní místnost.

Vyberte si správnou rohovou skříň a získáte praktické a estetické úložné řešení pro vaši místnost!

Tento článek byl připraven ve spolupráci s Libfin, který nabízí širokou škálu rohových skříní v různých velikostech, stylech a barvách. Navštivte jejich webové stránky a najděte si skříň, která bude perfektně ladit s vaším interiérem!